List of participants, August the 25th

 

Ÿ    Rafik Aguech (Monastir)

Ÿ    Marie Albenque (Paris)

Ÿ    Gabriela Alexe (New York)

Ÿ    Margaret Archibald (Johannesburg)

Ÿ    Cyril Banderier (Paris)

Ÿ    Frédérique Bassino (Marne la Vallée)

Ÿ    Edward Belaga (Strasbourg)

Ÿ    Riccardo Biagioli (Lyon)

Ÿ   Jérémie Bourdon (Nantes)

Ÿ    Mireille Bousquet-Mélou (Bordeaux)

Ÿ   Charlotte Brennan (Johannesburg)

Ÿ    Nicolas Broutin (Montréal)

Ÿ   Eda Cesaratto (Caen)

Ÿ   Guillaume Chapuy (Paris)

Ÿ   Philippe Chassaing (Nancy)

Ÿ   Brigitte Chauvin (Versailles)

Ÿ   Christian Costermans (Lille)

Ÿ   Luc Devroye (Montréal)

Ÿ    Oumar Diawara (Serekunda)

Ÿ    Michael Drmota (Wien)

Ÿ    Enrica Duchi (Paris)

Ÿ    Bergfinnur Durhuus (Copenhagen)

Ÿ   Elena Dyakonova (Moscow)

Ÿ   Khalifa Elmabrouk (Monastir)

Ÿ    Irène Fanti (Firenze)

Ÿ   Philippe Flajolet (INRIA-Rocquencourt)

Ÿ   Eric Fusy (École Polytechnique)

Ÿ   Olivier Gandouet (Montpellier)

Ÿ   Danièle Gardy (Versailles)

Ÿ   Lucas Gerin (Nancy)

Ÿ    Bernhard Gittenberger (Wien)

Ÿ    Alexander Gnedin (Utrecht)

Ÿ    William Goh (Philadelphia)

Ÿ    Martin Hessler (Linköping)

Ÿ    Florent Hivert (Rouen)

Ÿ   Piotr Indyk (MIT)

Ÿ   Masao Ishikawa (Tottori)

Ÿ   Svante Janson (Uppsala)

Ÿ   Des Johnston (Edinburgh)

Ÿ   Frédéric Jouhet (Lyon)

Ÿ   Anisse Kasraoui (Lyon)

Ÿ   Arnold Knopfmacher (Johannesburg)

Ÿ    Zofia Kostrzycka (Opole)

Ÿ   Angelo Koudou (Nancy)

Ÿ   Maxim Krikun (Nancy)

Ÿ   Markus Kuba (Wien)

Ÿ   Reinhard Kutzelnigg (Wien)

Ÿ    Nabil Lasmar (Monastir)

Ÿ    Jean-François Le Gall (Paris)

Ÿ    Manuel Lladser (University of Colorado @ Boulder)

Ÿ   Jean Mairesse (Paris)

Ÿ    Olivier Mallet (Paris)

Ÿ    Frédéric Meunier (INRIA-Rocquencourt)

Ÿ   Grégory Miermont (Orsay)

Ÿ    Hanène Mohamed (INRIA-Rocquencourt)

Ÿ    Abdelkader Mokkadem (Versailles)

Ÿ    Toshio Nakata (Fukuoka)

Ÿ    Pierre Nicodème (École Polytechnique)

Ÿ   Jean-Christophe Novelli (Marne la Vallée)

Ÿ   Cyries Nameyeh Nseibangha (Sumy)

Ÿ   Alois Panholzer (Wien)

Ÿ   Yuri Pavlov (Petrozavodsk)

Ÿ   Renzo Pinzani (Firenze)

Ÿ   Nicolas Pouyanne (Versailles)

Ÿ   Helmut Prodinger (Stellenbosch)

Ÿ   Xavier Provençal (Montréal)

Ÿ   Philippe Robert (INRIA-Rocquencourt)

Ÿ   Martin Rubey (Wien)

Ÿ   Frank Ruskey (Victoria)

Ÿ   Reda Sahnoun (Versailles)

Ÿ   Gilles Schaeffer (École Polytechnique)

Ÿ   Domenico Senato (Potenza)

Ÿ   Florian Simatos (INRIA-Rocquencourt)

Ÿ   Elmar Teufl (Bielefeld)

Ÿ   BrigitteVallée (Caen)

Ÿ   Vladimir Vatutin (Moscow)

Ÿ   Laurent Viennot (INRIA-Rocquencourt)

Ÿ    Stephan Wagner (Graz)

Ÿ   Johan Wästlund (Linköping)

Ÿ   Mathilde Weill (Paris)

Ÿ   Wolfgang Woess (Graz)

Ÿ   Bernard Ycart (Grenoble)

Ÿ   Marek Zaionc (Krakow)

Ÿ   Jiang Zeng (Lyon)

Ÿ   Elahe Zohoorian-Azad (Nancy)